Zamknij

Gdańsk. Aresztowany prezes spółdzielni podciął sobie żyły podczas przesłuchania

PAP
21.04.2021 13:47
Gdańsk. Aresztowano prezesa spółdzielni. Podczas przesłuchania podciął sobie żyły
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Aresztowany, były prezes spółdzielni mieszkaniowej Ujeścisko Grzegorz H. podciął sobie żyły podczas przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.  Mężczyzna jest aresztowany w związku ze śledztwem w sprawie działań władz spółdzielni.

  • Do zdarzenia doszło w środę około południa w gmachu prokuratury w Gdańsku - dowiedziała się nieoficjalnie PAP
  • Podczas przesłuchania były prezes spółdzielni mieszkaniowej Ujeścisko Grzegorz H., który jest aresztowany od lipca, podciął sobie żyły. Mężczyzna żyje
  • - Są wyjaśniane okoliczności zdarzenia. Nie udzielamy w tej chwili żadnych informacji - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk

Gdańsk. Dwaj byli prezesi  Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko, w tym Grzegorz H., zostali zatrzymani przez policję w lipcu ub.r. Obu stawiano zarzuty. Maciej S. jest podejrzany o wyrządzenie lokatorom szkody majątkowej wielkich rozmiarów oraz o działania na szkodę spółdzielni. Były prezes Grzegorz H. usłyszał osiem zarzutów, m.in. działania na szkodę spółdzielni, oszustwo przy sprzedaży mieszkań oraz udaremnienie zaspokojenia wierzycieli. Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od listopada 2019 roku prowadzi  śledztwo w sprawie dotyczącej nieprawidłowości przy realizacji 7 inwestycji budowlanych przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

Sprawa SM Ujeścisko jest opisywana w mediach od dwóch lat. Mieszkańcy zarzucają władzom spółdzielni opóźnienia w budowie mieszkań i działania niezgodne z prawem. W części mieszkań wyłączano media z uwagi na zajęcia komornicze.

RadioZET.pl/PAP

C