Zamknij

Turystka przeżyła horror. W swoim namiocie znalazła dwa boa dusiciele

30.07.2019 13:17

Dwa boa dusiciele znalazła w swoim namiocie turystka z Czech, spędzająca wakacje na jednym z kempingów w Gdańsku. Okazały się one własnością wypoczywającego po sąsiedzku mieszkańca Łodzi. Jego sprawą już zajęła się policja. 

Boa dusiciele w Gdańsku
fot. Twitter/Maciej Bąk/Straż Miejska w Gdańsku

Jak informuje gdański reporter Radia ZET, zwierzęta na szczęście nie zrobiły jej ani nikomu innemu krzywdy. Turystka najadła się przez nie jedynie strachu, tym bardziej że jeden z nich to gad potężnych rozmiarów, długi na 180 centymetrów. 

Oba węże trafiły już do ośrodka weterynarii, a sprawa — na policję. Funkcjonariusze sprawdzą po pierwsze, jak to się stało, że boa opuściły klatkę i przemieściły się do sąsiadki. Po drugie — czy mieszkaniec Łodzi hodował je zgodnie z prawem. Za niezachowanie ostrożności przy opiece nad zwierzęciem grozi nawet ograniczenie wolności.

Zobacz także

Nie jest to jedyny w ostatnich czasie przypadek, gdy w miejscu publicznym nagle znalazł się niebezpieczny wąż. Podobna sytuacja miała miejsce przez kilkunastoma dniami w Lasku Piątkowskim w Poznaniu. Wówczas gada dostrzegły bawiące się w pobliżu dzieci. 

RadioZET.pl/MBa/Twitter/Straż Miejska