Zamknij

Brat Pawła Adamowicza wystartuje w wyborach? „Byłem indagowany w tej sprawie”

Redakcja
18.02.2019 13:29
Brat Pawła Adamowicza wystartuje w wyborach? „Byłem indagowany w tej sprawie”
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Brat tragicznie zmarłego w styczniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza może zaangażować się w politykę? Według ustaleń Wirtualnej Polski Piotr Adamowicz dostał propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Piotr Adamowicz nie ujawnia, jaka partia zaproponowała mu start w wyborach do europarlamentu. Potwierdza jednak, że „był indagowany w tej sprawie”.

– 10 dni temu zadzwoniła do mnie osoba, która jest prawą ręką pewnego polityka i zapytała, czy wystartuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Odpowiedziałem, że nie, ale ponieważ byłem dalej indagowany telefonicznie w sprawie mojego zaangażowania politycznego, odpowiedziałem, że nie mam też zamiaru uczestniczyć w konklawe – ucina spekulacje Piotr Adamowicz.

Zobacz także

Jeszcze w styczniu do wejścia w świat polityki miała być też namawiana żona tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, Magdalena Adamowicz.

– Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego – powiedziała żona Pawła Adamowicza w wywiadzie dla Onetu, przyznając jednocześnie, że nie ma przekonania do tego pomysłu, bo jej zdaniem „polityka jest brutalna”.

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że polityczna kariera Magdaleny Adamowicz nie jest przesądzona. „Media muszą żyć pogłoskami, bo inaczej nie istnieją. Tyle” – skomentował sprawę Piotr Adamowicz.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/MK