Gdańsk: Członkowie grupy przestępczej skazani m.in. za handel narkotykami

Redakcja
27.05.2019 15:05
Gdańsk: Członkowie grupy przestępczej skazani m.in. za handel narkotykami
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Od 2,5 roku do 25 lat więzienia – taki wyrok usłyszało w gdańskim sądzie apelacyjnym sześciu mężczyzn oskarżonych o działalność w „podziemiu narkotykowym”. Wyrok dla członków gangu narkotykowego „Kaddafi” jest prawomocny – informuje rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pierwszy wyrok w sprawie zapadł w lutym 2018 roku przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy. Jednak dopiero dzisiejsza decyzja sądu wyższej instancji jest orzeczeniem prawomocnym. Apelację od wyroku wnieśli bowiem obrońcy oskarżonych i pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej. 

Zobacz także

Grupa przestępcza o charakterze zbrojnym, kierowana przez „Kadafiego”, działała od 2001 roku. Została namierzona i rozbita przez funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej policji i CBŚ dopiero pod koniec 2012 roku. Działała, bazując na obrocie narkotyków, kradzieżach, wymuszeniach rozbójniczych, pobiciach i czerpaniu korzyści z nierządu.

Przywódca grupy, Tomasz B. „Kaddafi”, został skazany na 15 lat więzienia. Surowszą karę sąd wymierzył Maciejowi B. ps. „Maciul” – 25 lat więzienia. Pozostali członkowie gangu usłyszeli mniej surowe wyroki, od 2,5 roku do 12 lat więzienia.

Zobacz także

Śledczy dowiedli, że grupa wprowadziła do obrotu co najmniej pół tony amfetaminy, 340 kg marihuany i 300 tys. sztuk tabletek ekstazy, o czarnorynkowej wartości 21,5 mln zł.

RadioZET.pl/PAP