Zamknij

Śmierć dziennikarza Radia Gdańsk. Znamy termin sekcji zwłok

30.06.2019 17:23
Gdańsk
fot. Facebook

Sekcja zwłok 49-letniego dziennikarza Radia Gdańska Pawła Lucińskiego odbędzie się w poniedziałek rano - poinformowała prokuratura, która nie wyklucza żadnej z wersji ws. zgonu radiowca.

O terminie sekcji zwłok poinformował w niedzielę PAP zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Mariusz Duszyński. Wcześniej wyjaśniał, że na obecnym etapie nie jest wykluczona żadna z wersji zdarzenia, w tym zabójstwo. - Od wyników sekcji zwłok uzależniony będzie dalszy bieg i kierunek dochodzenia - powiedział. 

Zobacz także

Prokurator informował też, że pierwsze oględziny zwłok na miejscu zdarzenia wykazały ranę na plecach zmarłego. - Nie wiemy, jednak czy była to rana śmiertelna - wyjaśnił, dodając, że policja w związku ze śmiercią dziennikarza zatrzymała 34-letnią kobietę - śledczy ustalają, jakie relacje łączyły ją ze zmarłym.

Śmierć dziennikarza. Czy to było zabójstwo?

W sobotę ok. godz. 19.15 policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Gdańsku-Żabiance znaleziono zwłoki 49-letniego mężczyzny. Na miejsce udała się ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Do zatrzymania 34-letniej kobiety doszło przed godz. 23. Śmierć dziennikarza Pawła Lucińskiego potwierdziło Radio Gdańsk.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Jak podaje RG był on związany rozgłośnią od 1997 roku. "Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles" - czytamy na stronie internetowej Radia Gdańsk.

RadioZET.pl/PAP