Zamknij

Nastolatki znęcały się nad psem. Założyły mu worek plastikowy na pysk

Redakcja
13.12.2018 11:59
Gdańsk. Dziewczyny znęcały się nad psem. Założyły mu worek na pysk
fot. Weronika Klaudia Mallek/Facebook

Policjanci badają okoliczności znęcania się nad psem przez nastolatki w gdańskim Wrzeszczu. Dwie dziewczyny podduszały psa, zakładając mu na pysk worek plastikowy. Nagranie z całego zajścia opublikowano w internecie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podało Radio Gdańsk, gdańscy policjanci zatrzymali 15-latkę i jej o rok starszą koleżankę. Dziewczyny przyznały się do znęcania nad psem. Bardzo żałowały swojego postępowania.

Tłumaczyły, że podduszając psa i nagrywając zajście telefonem, chciały zrobić na złość innej koleżance, która lubi zwierzęta.

Do incydentu doszło w jednym z mieszkań w gdańskim Wrzeszczu. Na trwającym kilkanaście sekund nagraniu widać, jak jedna z nastolatek zakłada plastikowy worek na pysk psa. Zwierzę łapami bezskutecznie próbowało go ściągnąć.

Zobacz także

Zwierzę należało do rodziny jednej z zatrzymanych dziewczyn. Psu na szczęście nic poważnego się nie stało. Trafił pod opiekę Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ – Animals. Nastolatki dodały, że pomysł założenia psu worka na pysk zrodził się spontanicznie. 

Podczas przesłuchania jedna z nastolatek powiedziała, że cały czas obserwowała zwierzę. Pomimo założonego worka na pysk pies machał ogonem i dlatego dziewczyna myślała, że dla czworonoga to zabawa.

Sprawą zajmie się sąd rodziny. Nie wiadomo, czy pies wróci do swoich właścicieli.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/PTD