Zamknij

Sanepid ostrzega turystów. Bakterie E. coli w Bałtyku

Redakcja
01.06.2018 18:13
Morze Bałtyckie
fot. East News

Pomorski sanepid w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Motławy w Gdańsku pobrał kolejne próbki wody z kilku miejsc w Gdańsku, Gdynii i Sopocie. W wodzie w pobliżu Zatoki Gdańskiej i Sopotu wykryto bakterię E. coli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W komunikacie pomorskiego sanepidu napisano, że jakoś wody w zakresie obecność bakterii Escherichia coli oraz bakterii z grupy Enterokoków, odpowiada wymaganiom sanitarnym rekomendowanym dla wody w kąpieliskach zlokalizowanych na terenie Gdańska i Gdyni.

Skażona woda w Bałtyku 

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w próbkach wody: Sopot - Hotel Haffner – Esentra, Sopot - Park Północny oraz Sopot - EKO - Tropikalna Wyspa stwierdził przekroczenia norm występowania bakterii Escherichia coli w zakresie wymagań rekomendowanych dla kąpielisk.

W związku z wynikami badań próbek, w których woda nie odpowiada wymaganiom, rekomenduje nie korzystanie z kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w obszarze Sopotu - napisano w komunikacie. 

Zobacz także

Sanepid twierdzi, że stwierdzenie ponadnormatywnej liczby bakterii Escherichia coli prawdopodobnie nie jest skutkiem niedawnego awaryjnego zrzutu ścieków do wód Zatoki Gdańskiej. O zanieczyszczeniu wody zostały poinformowane władze miast Sopotu i Gdyni oraz  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sopocie.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/DG