Zamknij

Lech Wałęsa uczył dzieci… na korytarzu. "Innego miejsca nie użyczono"

Redakcja
01.02.2019 19:04
lech wałęsa ecs
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Lech Wałęsa spotkał się w piątek z uczniami jednej z gdańskich szkół podstawowych. „Lekcja prawdziwej historii Solidarności i Demokracji” z byłym prezydentem odbyła się jednak na korytarzu, bo – jak podkreślił Wałęsa - "innego miejsca nie użyczono". Zamieszczone w sieci zdjęcie wywołało lawinę komentarzy, choć jak się szybko okazało - wszystko wyniknęło z nieporozumienia.

"Dobrze, że jeszcze wiszę na ścianie i nie zdążono mnie z niej zdjąć w ramach gumkowania" – napisał Lech Wałęsa na Twitterze. Do wpisu dołączył zdjęcia z uczniami VI i VII klasy Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdańsku, którzy na korytarzu wysłuchali wykładu byłego prezydenta.

Zobacz także

Lekcja historii z Lechem Wałęsą wywołała lawinę niepochlebnych komentarzy względem dyrekcji szkoły. „Jeżeli laureata nagrody Nobla przyjmujecie na korytarzu, to nie jesteście godni, by uczcić i wychowywać dzieci. Szkoła powinna przestać istnieć” – brzmi jeden z komentarzy na stronie szkoły na Facebooku.

Jak się jednak okazuje, ataki na dyrekcję placówki są bezpodstawne. Lech Wałęsa zapomniał poinformować internautów, że spotkanie faktycznie odbyło się na korytarzu, ale nie szkoły podstawowej, a Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie zresztą Wałęsa ma swoje biuro. A jak dodają przedstawiciele szkoły, organizatorem spotkania był Rzecznik Biura Prezydenta, nie – jak założyli internauci – szkoła.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK