Zamknij

Napadli na zakład jubilerski, uciekli z biżuterią. Szuka ich policja

22.01.2021 14:41
Napad na jubilera w Gdańsku
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Policja poszukuje trzech osób, które w piątek przed południem napadły na zakład jubilerski przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Mężczyźni okradli sklep, wcześniej obezwładnili pracowników gazem.

Napad na sklep jubilerski w Gdańsku Wrzeszczu. Jak podał reporter Radia ZET Maciej Bąk, trzej zamaskowani sprawcy obezwładnili pracowników gazem, następnie ukradli biżuterię i uciekli. Policja podjęła interwencję, w sprawie przeglądano zapisy z kamer monitoringu. Do akcji poszukiwawczej wykorzystano też psy tropiące.

Rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska informowała, że sprawcom udało się uciec. Zaapelowała do osób, które mogą mieć informacje ws. napastników.

Napad na sklep jubilerski w Gdańsku. Policja szuka złodziei, przy wsparciu psów tropiących 

"Wyjaśniamy okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców. Aktualnie policjanci przeglądają i zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu. Zabezpieczają też ślady, wykonują oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców” - przekazała Kamińska.

Mundurowi proszą o kontakt z komisariatem przy ul. Białej 1a. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 47-741-15-22, zgłaszając się do najbliższej jednostki policji, albo pisząc na adres: komendant.kp3@gd.policja.gov.pl. Na ten moment nie oszacowano skali strat. 

RadioZET.pl/PAP/Maciej Bąk