Gdańsk. Policja szuka mężczyzny, który kradł datki wiernych [WIDEO]

Redakcja
23.07.2018 17:48
Gdańsk. Policja publikuje zdjęcia oskarżonego o kradzieże w kościołach
fot. KMP Gdańsk

Policjanci z Gdańska opublikowali zdjęcie mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżami i włamaniami do kościołów na terenie Trójmiasta. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt ze śledczymi.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku, w kwietniu i maju tego roku doszło do co najmniej pięciu włamań do kościelnych skarbonek.

Schemat działania sprawcy był zawsze taki sam. Wchodził do kościołów w godzinach popołudniowych lub wieczornych, wyłamywał drzwi wejściowe lub wybijał szybę.

Zobacz także

Po wejściu do świątyni szedł w miejsce, gdzie znajdowały się skrzynki z datkami. Mężczyzna włamywał się do nich i kradł z nich pieniądze.
Policjanci do prowadzonych czynności zabezpieczyli zapisy monitoringu, na których znaleźli wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa.

Śledczy szukają mężczyzny w wieku 25-30 lat, szczupłej budowy ciała. Posiada on tatuaże na lewym przedramieniu oraz prawej nodze na wysokości łydki. Mężczyzna zmieniał też swój wygląd. Podczas kilku zdarzeń miał włosy krótkie koloru ciemnego, innym razem był ogolony na łyso.

Zobacz także

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia, materiału filmowego lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Operacyjno- Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc bezpośrednio do policjantów kryminalnych na nr 58 32 16 255 oraz tel. kom. 501 043 385. Informacje można przekazać również pod numerem 58 32 16 005 albo zgłaszając się do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27.

Zobacz także

RadioZET.pl/KMP Gdańsk/PTD