Zamknij

Seksualna napaść na kobietę. Policja poszukuje tego sprawcy

Redakcja
14.06.2018 14:03
Sprawca napadu
fot. Policja

W ubiegłym tygodniu na klatce schodowej jednego z domów w Gdańsku–Oliwie doszło do seksualnej napaści na kobietę. Policja upubliczniła w czwartek wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Śledztwo w sprawie napaści, do której doszło 8 czerwca, prowadzi Komisariat IV Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa. Policja i prokuratura nie informują o szczegółach zdarzenia, ale PAP nieoficjalnie –– ze źródeł zbliżonych do organów ścigania –– ustaliła, że do mającej podłoże seksualne napaści na kobietę doszło na klatce schodowej jednego z domów stojących przy al. Grunwaldzkiej na terenie gdańskiej Oliwy.

zet

W czwartek policjanci zdecydowali się upublicznić film oraz zdjęcia i portret pamięciowy przedstawiające mężczyznę, który może mieć związek ze zdarzeniem. Funkcjonariusze zaapelowali o wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

– Zapewniamy anonimowość – zaznaczyli policjanci.

Jak wyjaśniła asp. Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, mężczyzna ma około 25-28 lat, ok. 170-180 cm wzrostu, włosy do ramion, a oczy niebieskie.

– W dniu zdarzenia ubrany był w zielony T-shirt, spodnie do uda białe w hawajskie wzory, na stopach klapki – poinformowała Kamińska.

Dodała, że osoby, które rozpoznają mężczyznę albo mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem IV Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Kaprów 14. Informacje można też przekazać telefonicznie, dzwoniąc całodobowo na numer oficera dyżurnego (58) 521 14 22, na numer policjanta prowadzącego sprawę (58) 521 14 21 lub zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal