Zamknij

Brutalnie pobił 13-latka. Bo ten...przesunął puszkę z piwem

13.06.2019 16:10
Policja
fot. Shutterstock

Gdańska policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej na jednym z przystanków autobusowych brutalnie pobił 13-latka. Powodem ataku agresji miał być fakt, że chłopiec przesunął stojącą na ławce puszkę z piwem. 

Do przestępstwa doszło na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Kartuskiej w Gdańsku. 13-latek wraz ze swoimi kolegami i koleżankami czekał na autobus i gdy chciał przestawić butelkę z piwem, która stała na ławce, podbiegł do niego stojący za przystankiem mężczyzna i zaczął go bić.

Pobił 13-latka, bo ten przestawił puszkę z piwem

Znajomi chłopca próbowali interweniować, ale agresywny mężczyzna groził, że ich też pobije. Sprawca uciekł, a 13-latkowi pomogły osoby, które wysiadły z autobusu. Świadkowie zaalarmowali policjantów oraz ratowników medycznych, którzy przewieźli chłopca do szpitala. Okazało się, że doznał wstrząśnienia mózgu, ma też złamaną jedną z kości twarzy.

Zobacz także

- Obecnie syn jest już w domu, ale za niecałe dwa tygodnie mamy kolejną wizytę u neurologa. Mam nadzieję, że wszystko zakończy się szczęśliwie - mówi w rozmowie z Onetem matka chłopca, dodając, że jedyną winą jej syna było to, że chciał usiąść na ławce i w tym celu przesunął ową puszkę z piwem.

Zobacz także

- Nikt nie mógł go [napastnika] odciągnąć od mojego syna. Na szczęście szybko przyjechał autobus, mężczyzna do niego wsiadł i odjechał - relacjonuje kobieta. Informację o poszukiwanym mężczyźnie rozesłano więc do policjantów z innych komisariatów. Mężczyzna ukrywał się przed policjantami i nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania.

Agresor zatrzymany, grozi mu 5 lat więzienia

Dziś około godziny pierwszej w nocy policjanci z komisariatu na Osowej zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. W chwili zatrzymania 21-latek siedział w samochodzie, tam policjanci znaleźli także narkotyki. Sprawca pobicia 13-latka będzie doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut uszkodzenia ciała z pobudek chuligańskich. Za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

- Mam nadzieję, że dostanie najwyższą możliwą tutaj karę. Nie wiadomo kiedy znowu wpadnie w taki szał. On może zrobić krzywdę kolejnemu dziecku - twierdzi matka 13-latka w rozmowie z Onetem. 

RadioZET.pl/gdansk.policja.gov.pl/trojmiasto.onet.pl