Zamknij

Napadał na starsze kobiety na klatkach schodowych. Jest już w rękach policji

Redakcja
29.10.2018 12:27
Napad
fot. Gdańska Policja

Gdańscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który napadał na starsze kobiety, aby je okraść. Ofiarami rabusia padły dwie panie w wieku 89 i 84 lat. Do napadów doszło w październiku w historycznym centrum miasta. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

O zatrzymaniu 43-latka poinformowała w poniedziałek oficer prasowa gdańskiej policji asp. Karina Kamińska.

Wyjaśniła, że mężczyzna atakował swe ofiary na klatkach schodowych. Do pierwszego rozboju doszło 12 października przy ul. Ogranej, a jego ofiarą padła 89-letnia kobieta: napastnik przewrócił ją i ukradł torebkę, w której znajdowały się pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty. Do drugiego zdarzenia doszło 22 października przy ul. Katarzynki. Sprawca próbował zerwać 84-latce z szyi złoty łańcuszek. Został jednak przepłoszony przez wychodzącego akurat z mieszkania sąsiada pokrzywdzonej.

Zobacz także

Kamińska poinformowała, że sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego z komisariatu Śródmieście. Ich praca, w tym analiza nagrań z monitoringów i rozmowy z mieszkańcami, doprowadziła do ustalenia, że za napadami stoi 43-latek. Mężczyznę zatrzymano w piątek wieczorem.

W niedzielę prokuratura postawiła mu zarzut rozboju oraz jego usiłowania. Podejrzany był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jako recydywiście grozi mu kara mogąca przekroczyć 12 lat więzienia. Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie 43-latka, a sąd przychylił się do tego wniosku.

RadioZET.pl/PAP/MP