Zamknij

Podpalono windę w bloku. 11 osób trafiło do szpitala, w tym 3 dzieci

Redakcja
30.05.2019 11:27
Podpalono windę w bloku. 11 osób trafiło do szpitala, w tym 3 dzieci
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policjanci ustalają, kto w nocy ze środy na czwartek wywołał pożar w bloku na gdańskim osiedlu Morena. Ogień pojawił się w windzie, do której ktoś wcześniej włożył między innymi wycieraczki i opony rowerowe. Dymem podtruło się 11 osób, w tym troje dzieci.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała w czwartek asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, pożar miał miejsce w windzie w bloku przy ul. Bulońskiej.

Zobacz także

– Nieznany na tę chwilę sprawca do dźwigu wrzucił m.in. wycieraczki, opony rowerowe, podpalił je i uruchomił windę – poinformowała Kamińska.

Na miejscu pracują śledczy

Dodała, że na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki i biegły z zakresu pożarnictwa wykonają oględziny i zabezpieczą ślady.

– Dzielnicowi rozmawiają z mieszkańcami, kryminalni sprawdzają zapisy z kamer monitoringu i szukają sprawcy tego przestępstwa. Informacje o wstępnych ustaleniach policjanci przekazali już prokuratorowi – poinformowała Kamińska.

Zobacz także

Dodała, że policja przyjęła już także wstępne zawiadomienie o przestępstwie od administratora budynku, który oszacował straty na 450 tysięcy złotych. Do pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek. Rzecznik prasowy gdańskiej straży pożarnej mł. bryg. Jacek Jakubczyk poinformował, że po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili duże zadymienie w bloku. 30 mieszkańców ewakuowało się samodzielnie przed przybyciem straży, kolejnych 20 osób ewakuowali strażacy.

Zobacz także

Jakubczyk wyjaśnił, że 11 osób podtruło się dymem. Dodał, że jeden z poszkodowanych był nieprzytomny, w pozostałych przypadkach objawy wskazywały na mniej groźne podtrucie. Wśród poszkodowanych było troje dzieci, w tym miesięczne niemowlę. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

 

RadioZET/PAP