Fotograf stanie przed sądem. Miał zgwałcić dwie modelki

Redakcja
05.04.2019 09:39
Fotograf
fot. Shutterstock

O zgwałcenie dwóch pozujących mu do zdjęć modelek oskarżyła gdańska prokuratura 30-letniego fotografa z Gdańska. W czasie sesji mężczyzna poczęstował kobiety alkoholem z nieznaną substancją odurzającą, po czym wykorzystał je seksualnie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

O skierowaniu do Sądu Rejonowego Gdańsk–Północ aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała w czwartek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Dodała, że do gwałtów doszło w lutym i październiku ubiegłego roku, a ofiarami były kobiety w wieku 22 i 23 lat. Obie wyraziły zgodę na pozowanie mężczyźnie do zdjęć, a sesje zdjęciowe miały miejsce w mieszkaniu fotografa.

Jak ustaliła prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Gdańsk Oliwa, w trakcie obu sesji mężczyzna podał modelkom alkohol, do którego dodał nieustaloną substancję o działaniu psychoaktywnym.

Zobacz także

– Wykorzystując stan bezradności kobiet spowodowany wypitym napojem, doprowadzał je do obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym – przekazała Wawryniuk, dodając, że wobec jednej z kobiet mężczyzna użył przemocy – zmuszając do uległości, szarpał ją.

Oskarżony o gwałt, grozi mu więzienie

Rzecznik wyjaśniła, że za popełnienie zarzuconych mężczyźnie przestępstw Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. Wiadomo, że jedna z modelek była znajomą mężczyzny, drugą z kolei zaczepił on na ulicy, proponując sesję.

Zobacz także

Do zatrzymania podejrzanego doszło 5 października ub.r. Przeszukano wówczas jego mieszkanie, znajdując w nim niewielkie ilości marihuany (0,31 gram) oraz preparaty o działaniu nasennym stosowane w leczeniu stanów depresyjnych. Przesłuchiwany w prokuraturze mężczyzna przyznał się do posiadania marihuany. Nie przyznał się natomiast do popełnienia czynów o charakterze seksualnym.

RadioZET.pl/PAP