Zamknij

Wybicie szyb w mieszkaniu Michała Tuska. Są zarzuty dla zatrzymanego

Redakcja
29.01.2018 16:13
Gdańsk
fot. Policja

Zarzut uszkodzenia mienia i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia rodziny Michała Tuska usłyszał w prokuraturze 42-letni mieszkaniec Gdańska. Zakończyło się już przesłuchanie mężczyzny, który sam zgłosił się dziś do śledczych po tym, jak wczoraj policja opublikowała jego wizerunek.

Mężczyzna przyznał się do tego, że rzucił kamieniem, ale powiedział, że nie zamierzał wybić szyby, a poza tym nie wiedział, że mieszkanie należy do syna byłego premiera. Podał też dane swojego kolegi, który był z nim 3 września na ulicy Pawłowskiego.

Prokurator prawdopodobnie jutro będzie próbował go przesłuchać. 42-latek dostał dozór policyjny i poświadczenie majątkowe w wysokości 1500 złotych. Ma zakaz opuszczania kraju, a także zakaz zbliżania się i kontaktu z pokrzywdzoną rodziną Michała Tuska.

Zobacz także

Prokuratura pod koniec grudnia umorzyła postępowanie z uwagi na niewykrycie sprawców. Policja opublikowała ich wizerunek już po tym, jak sprawę opisały media.

Do zdarzenia doszło 3 września 2017 r. około 18.00 w Gdańsku przy ulicy Pawłowskiego. Sprawcy wybili kamieniem szybę w mieszkaniu mieszczącym się przy ww. ulicy. Prokuratura Rejonowa w Gdańsku wydała zgodę na upublicznienie wizerunków.

RadioZET.pl/MBa/MP