Zamknij

TYLKO U NAS: Sprawa podpisu Wałęsy. Będzie przesłuchanie trzech nowych świadków

Redakcja
21.03.2018 09:27
Lech Wałęsa
fot. Przemek Swiderski/ East News

Będzie przesłuchanie trzech nowych świadków w śledztwie dotyczącym podrobienia przez SB podpisu Lecha Wałęsy pod teczkami TW „Bolka” — dowiedziało się Radio ZET. Postępowanie potrwa co najmniej do 30 czerwca tego roku. W styczniu gdański sąd nakazał wznowić to umorzone śledztwo, uwzględniając zażalenie byłego prezydenta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratorzy z Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej nie zdradzają nazwisk z listy osób do przesłuchania. Z informacji Radia ZET wynika, że chodzi o osoby, które współpracowały z Lechem Wałęsą w czasach późniejszym, kilka lat po rzekomym złożeniu przez niego podpisu.

Mają się oni wypowiedzieć na temat umiejętności pisarskich byłego prezydenta. Prokuratorzy pierwotnie uznali tych świadków za nieistotnych dla sprawy, jednak Sąd Okręgowy w Gdańsku zalecił w postanowieniu ich przesłuchanie. 

Zobacz także

Wkrótce śledczy z IPN wystąpią też do krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna o uzupełniającą opinię grafologiczną. Nie będzie — jak początkowo mówiono — nowego zespołu biegłych. W tej sprawie wypowiedzą się ci sami eksperci.

RadioZET.pl/mba,DG