Zamknij

Rzeczniczka prezydenta Gdańska rezygnuje ze stanowiska: „Dacie radę, bo zawsze dajecie”

Redakcja
05.03.2019 19:44
Rzeczniczka prezydenta Gdańska rezygnuje ze stanowiska: „Dacie radę, bo zawsze dajecie”
fot. Piotr Hukalo/East News

Rzecznika Prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek po dwóch latach rezygnuje ze stanowiska. O swojej decyzji poinformowała na Facebooku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Magdalena Skorupka-Kaczmarek, która od lutego 2017 roku była rzeczniczką prezydenta Pawła Adamowicza, a po jego śmierci Aleksandry Dulkiewicz, odchodzi z gdańskiego ratusza.

„W życiu zawsze przychodzi czas zmiany. W moim życiu zawodowym nadszedł on dziś. Dziękuję Wam za wszystko, szczególnie zaś za ostatnie kilka tygodni, które najpierw w żałobie, bólu, a potem nadziei przeżywaliśmy wspólnie. Trzymam kciuki za nową Prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz i cały team. Starałam się ją wspierać w tym szczególnym czasie, ale teraz nadeszła pora, by stanowisko Rzecznika Prezydenta Gdańska przejął ode mnie ktoś inny. A ja pędzę dalej. Kto mnie zna wie, że trudno mnie zatrzymać” – napisała na Facebooku.

Zobacz także

Skorupka-Kaczmarek podziękowała za współpracę zespołowi prasowemu gdańskiego ratusza i dodała: „dacie radę, bo zawsze dajecie!”. W urzędzie będzie pracowała jeszcze do końca tego tygodnia, potem wykorzysta zaległy urlop.

Kto ją zastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo. Skorupka-Kaczmarek sama nie wie też jeszcze, czym będzie się teraz zajmować.

Magdalena Skorupka-Kaczmarek, zanim została rzeczniczką prezydenta Gdańska, przez 14 lat pracowała jako dziennikarz (m.in. w Radiu Katowice i TVP Gdańsk), a także jako rzecznik Gdańskich Inwestycji Komunalnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/gdansk.pl/MK