Zamknij

Wrzucili ścieki do rzeki, inspektorzy wydali zalecenia. Teraz spółka idzie do sądu

Redakcja
21.08.2018 11:58
Ścieki
fot. Piotr Hukalo/East News

Spółka odpowiedzialna za majowy zrzut ścieków do Motławy zaskarżyła do sądu zalecenia inspektorów ochrony środowiska. Jak dowiaduje się Radio ZET, Saur Neptun Gdańsk nie zgadza się z treścią zarządzenia pokontrolnego wydanego w połowie czerwca przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Inspektor w zarządzeniu polecił spółce przygotowanie programu działań, które mają zapobiec przyszłym awariom przepompowni, a w konsekwencji zrzucaniu ścieków do Motławy. Inspektorzy chcieli też, by Saur Neptun Gdańsk wystąpiła o pozwolenie do Wód Polskich na takie awaryjne rozwiązanie, bo do tej pory takiego pozwolenia nie było.

Zobacz także

Spółka jednak zaskarżyła decyzję inspektorów do sądu administracyjnego. — Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wstrzymał więc wykonanie tego zarządzenia do momentu uzyskania prawomocnego wyroku sądu — mówi Radiu ZET Beata Cieślik z WIOŚ Gdańsk.

Reporter Radia ZET zapytał rzeczniczkę Saur Neptun Gdańsk o to, dlaczego spółka postanowiła zaskarżyć dokument wydany przez WIOŚ. - Złożyliśmy w tej sprawie dokumenty w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i do czasu rozstrzygnięć sądowych nie będziemy tej sprawy komentować - odpowiedziała Małgorzata Rusakiewicz.

RadioZET.pl/MBa/MP