Zamknij

Policyjna akcja w Gdańsku. Chodzi o zaginioną Iwonę Wieczorek

Redakcja
18.12.2018 11:04
Policyjna akcja w Gdańsku. Chodzi o zaginioną Iwonę Wieczorek
fot. YouTube

We wtorek policja wznowiła poszukiwania związane z zaginięciem w 2010 roku Iwony Wieczorek. Jak informuje Radio Gdańsk, w akcji bierze udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak ustaliła Wirtualna Polska, wtorkowe poszukiwania mają się odbyć na terenie jednego z gdańskich parków i potrwają kilka godzin. 

Poszukiwania wiążą się z ustaleniami, jakich w ostatnim czasie dokonali funkcjonariusze. Śledczy nie zdradzają szczegółów dotyczących działań ze względu na dobro śledztwa. 

Zaginięcie Iwony Wieczorek 

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 r. Nad ranem odłączyła się od grupy znajomych, z którymi przebywała w Sopocie i – jak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – szła samotnie deptakiem biegnącym przez nadmorski park i las w kierunku Gdańska, gdzie mieszkała. Do domu jednak nie dotarła. Jej los pozostaje nieznany.

W trakcie umorzonego w 2012 r. śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki przesłuchano około 300 świadków. W czasie postępowania co najmniej dwukrotnie przeszukano plaże i wydmy oraz pas nadmorski w okolicach, w których ostatnio była widziana Iwona. Sprawdzono m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne. Przeszukano miejsca wskazane przez jasnowidzów, którzy skontaktowali się z policją lub rodziną zaginionej.

Zobacz także

Mimo umorzenia postępowania policja i prokuratura nadal pracują nad sprawą, przesłuchują kolejne osoby, prowadzą też przeszukania w terenie. Choćby w 2017 r. przeprowadzono kompleksowe badania pasa nadmorskiego, które objęły 14 hektarów terenu parkowego i leśnego. Prowadzono je z pomocą georadaru, wykrywaczy metalu, koparek, a także psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu zwłok. Policja informowała, że teren został bardzo dokładnie sprawdzony. Nie natrafiono jednak na nic, co pozwoliłoby rozwiązać zagadkę zaginięcia młodej kobiety.

RadioZET.pl/PAP/WP.PL/Radio Gdańsk/DG