Zamknij

Tragiczny pożar w Gdańsku. Zginęło dwoje dzieci

Redakcja
30.09.2018 10:17
Tragiczny pożar w Gdańsku. Zginęło dwoje dzieci
fot. Straż Pożarna w Gdańsku

Dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat zginęło w pożarze domu, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w domu jednorodzinnym na terenie dzielnicy Matarnia w Gdańsku. Matka z trzecim – rocznym - dzieckiem zdołała uciec z płonącego budynku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O tragedii poinformowała PAP w niedzielę oficer prasowa gdańskiej policji, asp. Karina Kamińska. Wyjaśniła, że służby zostały powiadomione o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Kadetów w Gdańsku przed godz. 4 rano w niedzielę.

Pożar w Gdańsku: zginęła dwójka dzieci 

Kamińska podała, że w efekcie pożaru zginęło dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat. Ich matka z najmłodszym – rocznym - dzieckiem zdołała wyjść przez okno z budynku.

Oficer poinformowała, że po ugaszeniu ognia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, pod nadzorem prokuratora, dokonali oględzin miejsca zdarzenia.

Zobacz także

- Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady. Powołany został również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, który będzie ustalał miejsce, przyczynę powstania i rozprzestrzeniania się pożaru – poinformowała Kamińska. 

RadioZET.pl/PAP/DG