Zamknij

Gdański Neptun w koszulce „Konstytucja”. Nocna akcja KOD

Redakcja
10.08.2018 08:54
Gdański Neptun w koszulce „Konstytucja”. Nocna akcja KOD
fot. Wojciech Stróżyk/EastNews

Działacze Komitetu Obrony Demokracji przeprowadzili kolejną akcję ubierania pomników w koszulki z napisem „Konstytucja”. Tym razem nocny happening zorganizowany został w Gdańsku, a koszulka pojawiła się na popularnym pomniku Neptuna na gdańskiej fontannie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas nocnej akcji w Gdańsku działacze KOD ubrali łącznie kilka pomników, m.in. pomnik Jana Sobieskiego, pomnik Powiew Wolności, pomnik Obrońców Poczty Polskiej, pomnik Świętopełka, a także popularnego Neptuna.

Zobacz także

Tym razem w akcję zaangażowały się także służby miejskie. Potwierdziła to rzeczniczka prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Nie ma w tym nic dziwnego. Konstytucja jest dobrem narodowym i będziemy bronić jej honoru – mówi Magdalena Kaczmarek. – Już wcześniej przygotowywaliśmy się do ozdobienia w taki sposób Neptuna. Przypomnę też, że ten pomnik był już przez nas ozdabiany, np. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu – dodaje.

– Gdańsk dołączył do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która pokazuje, że konstytucja jest najważniejsza – mówi w rozmowie z Onetem Michał Szulc z pomorskiego KOD.

Akcja KOD polegająca na ubieraniu pomników w koszulki z napisem „Konstytucja” trwa w całej Polsce od kilku dni. Członkowie KOD ubrali tak już między innymi podobizny Lecha Kaczyńskiego, Mikołaja Kopernika, Agnieszki Osieckiej, Fryderyka Chopina, ale także – szczecińskiego marynarza, wrocławskich krasnali, warszawskiej Syrenki czy Smoka Wawelskiego.

RadioZet.pl/Onet.pl/TVN24/bm