Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uzbierali ponad 3 mln zł na ECS. „Panie prezydencie, melduje wykonanie zadania”

02.02.2019 19:41
xxx wiadomosci

Zaledwie w jeden dzień udało się zebrać na Facebooku ponad 3 mln zł na Europejskie Centrum Solidarności. Organizatorem zbiórki była Patrycja Krzemińska. To ona zorganizowała wcześniej słynną zbiórkę „Ostatnia puszka dla prezydenta Adamowicza”.

Uzbierali ponad 3 mln zł na ECS. „Panie prezydencie, melduje wykonanie zadania” fot. KarolinaMisztal/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdecydowałam się zorganizować zbiórkę na rzecz ECS, bo wiele osób, które uczestniczyło w kweście „ostatnia puszka pana prezydenta Adamowicza”, pytało mnie o taką inicjatywę. I nie mogłam im odmówić. Dlatego pewnie już jutro startujemy z kolejną zbiórką, tym razem na rzecz ECS – mówiła w rozmowie z Onetem Patrycja Krzymińska.

Zbierała na „ostatnią puszkę Pawła Adamowicza”. Teraz organizuje kolejną zbiórkę

Zorganizowana przez Krzemińską internetowa zbiórka po raz kolejny okazała się spektakularnym sukcesem. Zaledwie w jeden dzień udało się zebrać na Facebooku - 3 000 457 zł. "Melduję wykonanie zadania Panie Prezydencie" - napisała Patrycja Krzemińska. 

Europejskie Centrum Solidarności w ostatnich latach otrzymywało dotację podmiotową na poziomie ponad 7 mln zł. W październiku ubiegłego roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło decyzję o powrocie w 2019 r. do podstawowej kwoty dotacji w wysokości 4 mln zł, uzasadniając, że taka kwota jest zapisana w umowie o współprowadzeniu instytucji i zgodna z aneksem z 2013 r.

RadioZET.pl/BM

Oceń