Zamknij

Uzbierali ponad 3 mln zł na ECS. „Panie prezydencie, melduje wykonanie zadania”

Redakcja
02.02.2019 19:41
Uzbierali ponad 3 mln zł na ECS. „Panie prezydencie, melduje wykonanie zadania”
fot. KarolinaMisztal/Reporter

Zaledwie w jeden dzień udało się zebrać na Facebooku ponad 3 mln zł na Europejskie Centrum Solidarności. Organizatorem zbiórki była Patrycja Krzemińska. To ona zorganizowała wcześniej słynną zbiórkę „Ostatnia puszka dla prezydenta Adamowicza”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdecydowałam się zorganizować zbiórkę na rzecz ECS, bo wiele osób, które uczestniczyło w kweście „ostatnia puszka pana prezydenta Adamowicza”, pytało mnie o taką inicjatywę. I nie mogłam im odmówić. Dlatego pewnie już jutro startujemy z kolejną zbiórką, tym razem na rzecz ECS – mówiła w rozmowie z Onetem Patrycja Krzymińska.

Zbierała na „ostatnią puszkę Pawła Adamowicza”. Teraz organizuje kolejną zbiórkę

Zorganizowana przez Krzemińską internetowa zbiórka po raz kolejny okazała się spektakularnym sukcesem. Zaledwie w jeden dzień udało się zebrać na Facebooku - 3 000 457 zł. "Melduję wykonanie zadania Panie Prezydencie" - napisała Patrycja Krzemińska. 

Zobacz także

Europejskie Centrum Solidarności w ostatnich latach otrzymywało dotację podmiotową na poziomie ponad 7 mln zł. W październiku ubiegłego roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło decyzję o powrocie w 2019 r. do podstawowej kwoty dotacji w wysokości 4 mln zł, uzasadniając, że taka kwota jest zapisana w umowie o współprowadzeniu instytucji i zgodna z aneksem z 2013 r.

RadioZET.pl/BM