Agresywny mężczyzna wbiegł do gdańskiej galerii i wymachiwał maczetą

Redakcja
29.09.2018 11:04
Agresywny mężczyzna wbiegł do gdańskiej galerii i wymachiwał maczetą
fot. Shutterstock

Mężczyzna wymachiwał maczetą w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Przez cały czas zachowywał się agresywnie i zaczepiał przypadkowych ludzi. Jeden z klientów został zraniony przez niego w rękę. Na tym się jednak nie skończyło. Gdy dostał się do części biurowej zaczął demolować wyposażenie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Młody mężczyzna pojawił się w gdańskiej galerii w czwartek wieczorem. Był uzbrojony w maczetę i przez cały czas zachowywał się agresywnie, wywołując przerażenie wśród klientów.

Zobacz także

- Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie w tej sprawie o godz. 20:30. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z komisariatu przy ul. Białej we Wrzeszczu. Ze względu na okoliczności zdarzenia zostali uzbrojeni w tarcze ochronne - powiedziała asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jeden z klientów galerii został zraniony w rękę. Na tym się jednak nie skończyło. Agresywny mężczyzna wbiegł do biurowej części budynku i zaczął demolować część wyposażenia. Następnie zabarykadował się w magazynie.

Zobacz także

Na szczęście funkcjonariuszom udało się go w porę obezwładnić. Po zatrzymaniu został on przewieziony do szpitala na obserwacje. Niewykluczone, że mógł być pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna może usłyszeć zarzuty uszkodzenia ciała, naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących wobec niego policjantów oraz zniszczenia mienia.

RadioZET.pl/DziennikBałtycki/BM