Zamknij

Zabójstwo i zwłoki w wiacie śmietnikowej. Poszukiwany drugi z mężczyzn

24.11.2021 09:11
Zabójstwo w Gdańsku. Poszukiwany drugi z mężczyzn
fot. Damian Klamka/East News

46-letni mężczyzna został aresztowany w związku z podejrzeniem zabójstwa i pozostawienia zwłok w wiacie śmietnikowej na gdańskiej Żabiance. Kryminalni poszukują w tej sprawie jeszcze jednej osoby.

Mieszkaniec Gdańska natknął się na zwłoki mężczyzny w wiacie śmietnikowej w sobotę 20 listopada o poranku. Prokuratura przekazała, że na ciele mężczyzny znaleziono ranę ciętą na szyi.

Kryminalni potwierdzili, że w dzielnicy Żabianka doszło do zabójstwa. We wtorek 23 listopada przekazali, że w sprawie zatrzymali 46-letniego mężczyznę, ale szukają jeszcze jednej osoby.

Zabójstwo i zwłoki w wiacie śmietnikowej. Policja szuka drugiej osoby

"Sprawca usłyszał już zarzut i trafił na trzy miesiące do aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności" – przekazała w poniedziałek Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Po zgłoszeniu mieszkańca na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora, policyjni technicy oraz biegły sądowy z zakresu medycyny. "Podczas pracy kryminalni zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji i bardzo szybko ustalili, że zarówna ofiara, jak i sprawca, to osoby ze środowiska bezdomnych, którzy się znali. O godz. 12.30 zatrzymali poszukiwanego na Przymorzu, to 46-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania" – przekazała policja.

Na bazie zgromadzonych dowodów prokurator przedstawił 46-latkowi zarzut zabójstwa. Sąd zgodził się na tymczasowy, trzymiesięczny areszt oskarżonego.

Poszukiwany kolejny z mężczyzn. Policja: Może mieć związek z tą sprawą

Sprawa nie jest jednak wyjaśniona do końca – śledczy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. "To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl" – przekazali mundurowi w komunikacie.

Policja udostępniła też wizerunek poszukiwanej osoby. Za zabójstwo grozi co najmniej 8 lat więzienia, a maksymalnie – dożywocie.

gdansk zabojstwo w wiacie smietnikowej, poszukiwany
fot. screen KWP w Gdańsku. Drugi z mężczyzn, który może być powiązany z zabójstwem

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KWP w Gdańsku

C