Zamknij

Zakopali biznesmena żywcem. Teraz stanęli przed sądem

Redakcja
22.02.2017 13:51
Proces w Gdansku. Zakopanie biznesmena żywcem
fot. Pixabay

W Gdańsku rusza proces siedmiu osób oskarżonych o udział w makabrycznej zbrodni. Mieli brutalnie pobić biznesmena z Trąbek Wielkich na Pomorzu, a następnie zakopać go żywcem.

Przed sądem stanęło siedem osób, z czego dwie odpowiedzą za dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im za to dożywocie. 57-letni Zbigniew O. był biznesmenem i właścicielem firmy w gminie Trąbki Wielkie. Pewnego dnia wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Niedługo później okazało się, że na jego nazwisko zaciągnięto pożyczkę w wysokości miliona złotych. Zabezpieczeniem były nieruchomości biznesmena. Ponieważ pożyczka nie była spłacana, mienie zajął wierzyciel.

Kiedy ustalono, że podpis na dokumentach jest sfałszowany, śledczy zaczęli podejrzewać, że doszło do morderstwa na tle rabunkowym. Na ciało mężczyzny trafiono przypadkiem, po roku, we wsi Postołowo. Porywacze mieli podszyć się pod niego, bo zamierzali przejąć majątek biznesmena, zaciągnęli też na jego nazwisko milionową pożyczkę. Śledczy ustalili szczegóły brutalnego zabójstwa. Zbigniew O. najpierw ostał uprowadzony. Aby zatrzeć wszelkie ślady mężczyznę zakopano. Żywcem.

Radio ZET/MBA/MaAl