Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zakopali biznesmena żywcem. Teraz stanęli przed sądem

22.02.2017 13:51
xxx wiadomosci

W Gdańsku rusza proces siedmiu osób oskarżonych o udział w makabrycznej zbrodni. Mieli brutalnie pobić biznesmena z Trąbek Wielkich na Pomorzu, a następnie zakopać go żywcem.

Proces w Gdansku. Zakopanie biznesmena żywcem fot. Pixabay

Przed sądem stanęło siedem osób, z czego dwie odpowiedzą za dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im za to dożywocie. 57-letni Zbigniew O. był biznesmenem i właścicielem firmy w gminie Trąbki Wielkie. Pewnego dnia wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Niedługo później okazało się, że na jego nazwisko zaciągnięto pożyczkę w wysokości miliona złotych. Zabezpieczeniem były nieruchomości biznesmena. Ponieważ pożyczka nie była spłacana, mienie zajął wierzyciel.

Kiedy ustalono, że podpis na dokumentach jest sfałszowany, śledczy zaczęli podejrzewać, że doszło do morderstwa na tle rabunkowym. Na ciało mężczyzny trafiono przypadkiem, po roku, we wsi Postołowo. Porywacze mieli podszyć się pod niego, bo zamierzali przejąć majątek biznesmena, zaciągnęli też na jego nazwisko milionową pożyczkę. Śledczy ustalili szczegóły brutalnego zabójstwa. Zbigniew O. najpierw ostał uprowadzony. Aby zatrzeć wszelkie ślady mężczyznę zakopano. Żywcem.

Radio ZET/MBA/MaAl

Oceń
Tagi