Zamknij

Pasażer zwrócił uwagę, by nie pili w autobusie. W odpowiedzi złamali 47-latkowi nos

Redakcja
20.03.2018 16:41
Pasażer zwrócił uwagę, by nie pili w autobusie. W odpowiedzi złamali 47-latkowi nos
fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Gdańska policja szuka dwóch sprawców pobicia pasażera w autobusie linii 155. Mężczyzna zwrócił im uwagę, aby nie pili alkoholu w autobusie, w odpowiedzi ci wstali i złamali 47-latkowi nos.

Policjanci przesłuchali już świadków w tej sprawie. – Stałem na przystanku tramwajowym i w pewnym momencie zauważyłem, jak z autobusu wybiega dwóch mężczyzn. Zrobiło się zamieszanie, oni zaczęli uciekać. Po chwili na miejscu pojawiła się policja. Z tego, co mówili pasażerowie wynikało, że ci mężczyźni pobili kogoś w autobusie po tym, jak zwrócono im uwagę, że nie można pić piwa wewnątrz pojazdu. Później wsiadłem do tramwaju i nie wiem, co działo się dalej - komentował na gorąco pan Marek, świadek zdarzenia w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe południe (19 marca) nieopodal pętli autobusowej Łostowice – Świętokrzyska.

Pobili go, bo zwrócił im uwagę

Policjanci robią wszystko, aby namierzyć i zatrzymać napastników. – Według zgłoszenia jeden z pasażerów został uderzony przez dwóch mężczyzn po tym, jak zwrócił im uwagę, że nie powinni pić alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili świadków tego zdarzenia, oraz jego przebieg. Podczas gdy policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego rozmawiali ze świadkami, kryminalni sprawdzali pobliski teren, mając na celu zatrzymanie sprawców. Ponadto policjanci wystąpili do przewoźnika o zabezpieczenie zapisu monitoringu – tłumaczył Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w rozmowie z Trójmiasto.pl.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa karnego zmniejszyłoby w Polsce liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

 Policja zwraca się do świadków zdarzenia o pomoc w ujęciu sprawców. Można zgłosić się na najbliższy komisariat policji lub skontaktować się telefonicznie pod nr 997 lub (58) 32 16 722.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

RadioZET.pl/Trojmiasto.pl/strz