Zamknij

Chory na COVID-19 wyszedł z domu mimo nakazu izolacji. Zmarł w sklepie

23.11.2020 21:10
koronawirus
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Chory na COVID-19 mieszkaniec Gdyni wyszedł do sklepu i zmarł. 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Chory na COVID-19 zasłabł i zmarł. Gdyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zgonie mężczyzny w jednym ze sklepów osiedlowych. Okazało się, że 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej. Wcześniej potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

Ok. godz. 7 dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zmarł mężczyzna - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podinspektor Joanna Kowalik-Kosińska. - Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili zgon 63-letniego mieszkańca Gdyni - dodała podinspektor Kowalik-Kosińska.

Zobacz także

Gdynia. Chory na COVID-19 zmarł w sklepie

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, będąc w osiedlowym sklepie, nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę. Okazało się, że 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

- Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Poinformowano Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni oraz przekazano dane osób, które miały bezpośredni kontakt ze zmarłym. Sklep został zamknięty na czas dezynfekcji pomieszczeń - poinformowała PAP podinspektor Kowalik-Kosińska.

Policja jednocześnie informuje, że funkcjonariusze będą legitymować osoby w przestrzeni publicznej i sprawdzać, czy nie powinny w tym czasie przebywać na kwarantannie bądź w izolacji domowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP