Zamknij

Ukrainiec ukradł wózek inwalidzki 89-latkowi

Redakcja
12.06.2018 16:44
wózek inwalidzki
fot. Pixabay

Policjanci z Gdyni zatrzymali 33-letniego Ukraińca. Mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie wózka inwalidzkiego 89-latka.

89-latek wózek stracił, kiedy poszedł z opiekunką na spacer na skwerze w centrum Gdyni. Wózek zostawił, kiedy postanowił chwilę przejść się o własnych siłach. Kiedy wrócił, wózka już nie było.

- Nad sprawą pracowali śledczy z Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu. Dzięki poczynionym przez nich ustaleniom i zebranym informacjom operacyjnym możliwe było wytypowanie 33- letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Do jego zatrzymania doszło dwa dniu po popełnieniu przestępstwa, a w mieszkaniu, w którym przebywał 33-latek mundurowi zabezpieczyli skradziony wózek. Zatrzymany usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa - poinformowali policjanci.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Policja podkreśla, że wózek był dla właściciela jedynym środkiem lokomocji umożliwiającym kontakt ze społeczeństwem. Wkrótce odnaleziono 33-letniego mężczyznę z Ukrainy. W miejscu, w którym przebywał znaleziono również skradziony wózek. Za przywłaszczenie cudzej własności grozi mu 5 lat za kratkami. Mężczyzna przyznał się do zabrania wózka, a ten policjanci zwrócili prawowitemu właścicielowi.

Zobacz także

Do podobnego incydentu doszło na warszawskich Bielanach. Niepełnosprawnego 21-latka pozbawiono dwóch wózków o wartości 40 tys. złotych. Po pierwszej kradzieży rodzina zebrała pieniądze na nowy wózek - ten również niedługo po zakupie zniknął. Bez niego niepełnosprawny Igor praktycznie nie mógł opuszczać mieszkania.

Zobacz też:

RadioZET.pl/policja/maal