Zamknij

'Dla strażaków każde serce bije tak samo'. Wzruszające zdjęcia z akcji w Gdyni

07.09.2020 10:46
Koty, pożar w Gdyni
fot. Facebook.com/Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl

Gdynia. W sieci pojawiły się fotografie z nietypowej akcji ratunkowej po pożarze, który wybuchł w niedzielę przy ulicy Morskiej. "Dla strażaków każde serce bije tak samo” - czytamy pod postem PSP w Gdyni.

Do pożaru doszło w niedzielę, 6 września. Ogień pojawił się w jednym z wieżowców przy ulicy Morskiej w Gdyni. Straż pożarna zgłoszenie otrzymała około 17. Przyczyną wybuchu pożaru były prace remontowe prowadzone przez właściciela jednego z mieszkań — informuje Jakub Friedenberger, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni w rozmownie z "Faktem".

Gdynia. Strażacy uratowali koty z pożaru

Jak przekazała straż pożarna, nikomu nic się nie stało. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób, nikt z nich nie trafił do szpitala. Z płonącego mieszkania strażacy wynieśli dwa koty, którym następnie zaczęli podawać tlen.

Strażacy podjęli tlenoterapię. Koty były nieprzytomne, ale na skutek działań strażaków zostały oddane właścicielom z zachowanym oddechem i przytomnością, ruszające się. Koty udało się uratować

– powiedział "Faktowi" Jakub Friedenberger.

Zobacz także

Rzecznik straży pożarnej wyjaśnił, że ratowanie kotów wygląda tak samo, jak ludzi. Najpierw prowadzona jest tlenoterapia, a następnie uciskanie klatki piersiowej.

Zdjęcia z akcji ratunkowej pojawiały się w siei. Opublikowano je już na kilku kontach na Facebooku. Internauci nie kryją swojego wzruszenia w komentarzach:

Brawo! Macie ogromne serducha! Dziękuję. Przywracacie wiarę w ludzi...

 

Wielkie brawa Panowie! To jest bohaterstwo.

 

Wspaniali Wy! Oby inni brali przykład

RadioZET.pl/Fakt