Zamknij

Samobójstwo 19-latka na żaglowcu 'Dar Młodzieży'. Uniwersytet wydał oświadczenie

21.07.2020 14:50
Dar Młodzieży
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Do samobójczej śmierci 19-latka doszło w poniedziałek, 20 lipca na żaglowcu "Dar Młodzieży". Młody mężczyzna spadł z masztu z wysokości około 10-12 metrów. Uniwersytet Morski w Gdyni wydał oświadczenie po śmierci ucznia.

Do tego tragicznego zdarzenia na pokładzie "Daru Młodzieży" doszło po godzinie 11 w poniedziałek. O upadku z wysokości i śmierci 19-latka policja została powiadomiona przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa SAR.

Samobójstwo 19-latka na "Darze Młodzieży". Oświadczenie Uniwersytetu

"Ze smutkiem i bólem informujemy o samobójczej śmierci ucznia Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie podczas odbywania praktyki morskiej na Darze Młodzieży" - czytamy na stronie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Zobacz także

Placówka przekazała, że dochodzenie w sprawie śmierci 19-latka prowadzi policja oraz prokuratura. "W związku z tym, że był to wypadek śmiertelny, sprawę bada również Komisja ds. Badania Wypadków Morskich, a także Armatorski Zespół Awaryjny" - przekazał Uniwersytetu Morski w Gdyni.

Na wyraźną prośbę rodziny, unikamy spekulacji na temat stanu zdrowia psychicznego ucznia i okoliczności Jego śmierci.

"Otoczyliśmy opieką psychologiczną młodzież odbywającą praktykę oraz załogę rejsu szkoleniowego. Od wczoraj na statku są psychologowie, ksiądz, wychowawczyni i dyrektorka szczecińskiego Centrum" - przekazał Uniwersytet w oświadczeniu. Placówka dodała także informacje, że uczniowie, którzy chcą przerwać rejs, wrócą do Szczecina, praktykę odbędą w innym terminie.

RadioZET.pl