Zamknij

6 lat więzienia dla księdza pedofila. Molestował dwóch chłopców

Redakcja
08.11.2018 12:40
6 lat więzienia dla księdza pedofila. Molestował dwóch chłopców
fot. Shutterstock

Sześć lat więzienia dla księdza pedofila. Taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Gdyni w sprawie 35-letniego duchownego oskarżonego o molestowanie dwóch nastolatków. Chłopcy mieli 15 i 18 lat.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Chłopców zapraszał na plebanię. To tam dochodziło do przestępstw. Młody ksiądz molestowania dopuścił się też w czasie obozu w Bieszczadach, latem ubiegłego roku.

Zobacz także

Prokuratura oskarżyła duchownego o trzykrotne doprowadzenie 15-latka do „poddania się innej czynności seksualnej” i dwukrotnie doprowadzenie 18-latka „do poddania się innej czynności seksualnej przez nadużycie stosunku zależności”.

Za przestępstwo wobec młodszego z chłopców groziło mu od 2 do 12 lat więzienia. Za molestowanie starszego – do 3 lat.

W śledztwie ksiądz przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. O ich treści prokuratura nie chciała informować. Duchowny został też przebadany przez psychiatrę i seksuologa. Prokuratura podała, że „biegli nie stwierdzili u niego zaburzeń seksualnych o charakterze pedofilii”.

Zobacz także

Ostatecznie sąd skazał oskarżonego na 6 lat pozbawienia wolności. Swoim ofiarom ma zapłacić 80 tys. i 60 tys. zł zadośćuczynienia. 35-latek otrzymał też 12-letni zakaz kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonych i 10-letni zakaz działalności pedagogicznej.

Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Także uzasadnienie wyroku zostało utajnione.

RadioZET.pl/PAP/JŚ