Zamknij

Atak na uczestnika protestów w Gdyni. 64-latek ranił 23-latka nożem w twarz

27.10.2020 13:44
protest
fot. Piotr Hukalo/East News (Zdjęcie ilustracyjne)

Nożownik zaatakował w nocy po proteście w Gdyni. Napadł na 23-latka wracającego z protestów przeciwko wyrokowi TK ws. przepisów o dopuszczalności aborcji. 64-letni mężczyzna jest już w rękach policji.

Gdyńska policja zatrzymała 64-letniego mężczyznę, który w nocy zaatakował 23-latka wracającego z protestów przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Zatrzymany miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do ataku doszło już po protestach w centrum miasta.

Zobacz także

Gdynia. Nożownik zaatakował 23-latka wracającego z protestów

Do incydentu doszło w poniedziałek ok. godz. 22 w centrum Gdyni. Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert, grupa młodych osób wracała wieczorem z protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego główną ulicą miasta - Świętojańską.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem w centrum Gdyni. Policjanci pojechali na miejsce. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna w średnim wieku zaczepił grupę osób. Poszkodowany stanął w obronie koleżanki i został raniony ostrym narzędziem.

Mężczyzna po ataku uciekł. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali go w pobliskiej kamienicy. Po badaniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni

23-latni mężczyzna został ranny nożem w twarz. Po zszyciu ran wyszedł ze szpitala. - Obecnie trwają czynności w tej sprawie. Podejrzewany o atak przebywa w policyjnej celi - dodała oficer prasowa gdyńskiej policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP