Zamknij

Afera w przedszkolu. Dyrektorka wyrzuciła trójkę dzieci

Redakcja
18.02.2018 12:30
Afera w przedszkolu. Dyrektorka wyrzuciła trójkę dzieci
fot. Pixabay

Dyrektorka jednego z gdyńskich przedszkoli wyrzuciła z placówki trzy kilkuletnie dziewczynki - podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Rodzice dzieci mieli wymieniać się uwagami na temat przedszkola na Facebooku. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Zagłosuj

Czy dyrektorka przedszkola podjęła słuszną decyzję?

Liczba głosów:

Początki bulwersującej sprawy sięgają pierwszych dni lutego, kiedy to około 20 rodziców dzieci zapisanych do gdyńskiego przedszkola założyło grupę na Facebooku. Celem zawiązania internetowej społeczności miała być wymiana uwag i opinii na temat działania przedszkola. Do grupy zaproszono także dyrektor placówki. 

12 lutego br. 5-letnia Zuzia oraz 3-letnia Zosia przeziębiły się i nie pojawiły się na zajęciach w Niepublicznym Przedszkolu Montessori nr 1 w Gdyni.  "Dzień później ich mama dostała mejla z informacją, że właścicielka placówki Danuta Uljasz rozwiązuje z nimi umowę w trybie natychmiastowym. Powód? Działanie na szkodę przedszkola" - informuje "Wyborcza". Taka sama decyzja dotyczyła też trzeciego dziecka, 5-letniej Zosi.

Zobacz także

Według prawnika reprezentującego właścicielkę przedszkola, zapisy umowy pozwalają dyrektorowi placówki rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym. – Uznała, że konkretne osoby działają na szkodę przedszkola, podważając zasady działania placówki według metody Montessori, poprzez nakłanianie do powołania na Facebooku Grupy Rodziców, która "ustali postulaty dotyczące zmian i kierunku rozwoju przedszkola - poinformowała w odpowiedzi do "Wyborczej" radca prawny Ewa Oleszczuk.

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Montessori nr 1 w Gdyni w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' nie przyznaje się do błędu. Twierdzi, że większość rodziców popiera jej decyzję. - Byli zmęczeni całą tą sytuacją, niesłusznym nagabywaniem mnie i ich – dodała.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG