Zamknij

Wandale demolowali nadmorski bulwar. Nagranie wrzucili do sieci

Redakcja
22.08.2018 16:37
Wandale demolowali nadmorski bulwar. Nagranie wrzucili do sieci
fot. TOMASZ BOLT/POLSKA PRESS/EASTNEWS

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak grupa młodych osób demoluje nadmorski bulwar w Gdyni. Wandale wyrywali znaki i rozbijali klosze latarni, a filmik uwieczniający ich zachowanie sami umieścili w sieci. Gdy zorientowali się, że sprawa wymknęła się im spod kontroli, nagranie usunęli. Kopia trafiła już jednak do policji.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Wandale sami postanowili pochwalić się swoją postawą w mediach społecznościowych. Film wywołał jednak tak dużo kontrowersji i negatywnych komentarzy, że autorzy postanowili go usunąć. Za późno. Sprawą zajmuje się już policja.

Zobacz także

Na nagraniu widać jak grupa młodych osób niszczy znaki i klosze latarni znajdujące się na nadmorskim bulwarze w Gdyni. Oprócz nagrania uwieczniającego demolowanie bulwaru, w sieci pojawił się także film przedstawiający ich szaleńczy rajd samochodem po mieście. Widać na nim m.in. jak sprawcy demolki przejeżdżają na czerwonym świetle, jadą pod prąd i kilkukrotnie przekraczają prędkość.

Policja stara się zidentyfikować osoby obecne na nagraniu, a także oszacować  straty. Ponadto za złamanie przepisów ruchu drogowego kierowcy grozi m.in. utrata prawa jazdy.

RadioZet.pl/polsatnews.pl/bm