Zamknij

Wyciek oleju opałowego do Bałtyku. Kąpielisko zamknięte do odwołania

Redakcja
11.08.2018 17:08
Wyciek oleju opałowego do Bałtyku. Kąpielisko zamknięte do odwołania
fot. Wojciech Stróżyk/EastNews

Z powodu wycieku do morza ponad 1000 litrów oleju opałowego z kanału deszczowego zamknięto dziś do odwołania kąpielisko w Gdyni Śródmieściu. Policja ustaliła sprawcę zanieczyszczenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gdyni Agata Grzegorczyk poinformowała dziś, że kąpielisko zamknięto w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Ropopochodna plama ma około 200 metrów i została zabezpieczona specjalnymi taśmami.

Zobacz także

Pierwsze informacje o wycieku z kolektora burzowego szkodliwej substancji do Zatoki Gdańskiej w rejonie Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni pojawiły się wczoraj w godzinach popołudniowych. Na miejscu pojawili się strażacy, policja, Straż Miejska, przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni i Kapitanatu Portu oraz służby miejskie. Zdaniem specjalistów, wyciek nie stwarzał zagrożenia dla środowiska.

Odkryto też, że substancja została wlana do kanału deszczowego przy ul. Ujejskiego.

Jak poinformował dziś naczelnik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni asp. sztabowy Jarosław Biały, policji udało się ustalić sprawcę czynu. Funkcjonariusze nakazali mężczyźnie stawić się w komisariacie. - Podczas przesłuchania przyznał się do wylania oleju opałowego, ale tłumaczył, że nie miał świadomości, że to potem gdzieś wypłynie - dodał policjant.

RadioZet.pl/PAP/bm