Zamknij

Mrożący krew w żyłach wypadek na bungee. 39-latek spadł z kilkunastu metrów

21.07.2019 21:26
Mrożący krew w żyłach wypadek na bungee. 39-latek spadł z kilkunastu metrów
fot. ---

Wyjątkowo niebezpiecznie wyglądającemu wypadkowi uległ mężczyzna skaczący na bungee w jednym z gdyńskich parków. W pewnym momencie uprząż łącząca się z liną wypięła się z nóg, a 39-latek upadł z kilkudziesięciu metrów na wielką poduszkę powietrzną. Od razu trafił do szpitala. 

O sprawie informuje m.in. lokalny portal trojmiasto.pl. Do zdarzenia, które można zobaczyć na filmiku w serwisie YouTube, doszło w niedzielę ok. godz. 18 w Parku Rady Europy w centrum Gdyni.

Wypadek w Gdyni

Na nagraniu (dokładnie od 1:27) widać, jak mężczyźnie zsuwa się z nóg uprząż, która łączy go z liną. Oderwany od zabezpieczenia spada w dół z wysokości kilkunastu metrów wprost na wielką poduszką powietrzną, po czym zsuwa się z niej na ziemię. Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie, a jej świadkowie byli przerażeni:

Jak się okazało, pechowym skoczkiem był 39-letni mieszkaniec miasta. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy udzieli gdynianinowi pierwszej pomocy, a następnie zabrali go do szpitala. 

Zobacz także

- Mężczyzna trafił do szpitala bez widocznych uszkodzeń ciała. Był przytomny i kontaktowy. Na miejscu zdarzenia cały czas pracują policjanci, przesłuchują pracowników firmy organizującej skoki na bungee oraz świadków zdarzenia - powiedział w rozmowie z trojmiasto.pl Krzysztof Kuśmierczyk z gdyńskiej Policji.

Policja będzie teraz ustalać przyczyny oraz analizować dokładne okoliczności wypadku. Przesłuchiwani są także świadkowie zdarzenia oraz pracownicy firmy organizującej event. 

RadioZET.pl/trojmiasto.pl/trojmiast/wyborcza.pl/YouTube