Zamknij

GOPR alarmuje: możliwe załamanie pogody w Bieszczadach. Burze z deszczem

26.09.2020 16:40
gdzie jest burza
fot. Shutterstock

Turyści przebywający w Bieszczadach w najbliższych godzinach powinni się liczyć z załamaniem pogody. W górach w pierwszą sobotę jesieni gości jest nieco mniej niż w poprzednie weekendy – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Możliwe załamanie pogody w Bieszczadach - alarmuje GOPR. Jak zaznaczył ratownik dyżurny, turyści przed wejściem w góry "koniecznie powinni sprawdzić aktualna prognozę pogody i dostosować się do niej".

Przypomniał, że w związku z krótszym dniem w góry należy wychodzić wcześniej. "Po zmierzchu robi się chłodno i potrzeba jest już cieplejsza odzież" – dodał Dąbrowski.

Gdzie jest burza? Możliwe załamanie pogody w Bieszczadach. Mapa i radar burz ONLINE

Według prognoz meteorologicznych, od wczesnego popołudnia w sobotę do godzin przedpołudniowych w niedzielę na Podkarpaciu, także w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, należy się spodziewać silnego deszczu z burzami.

Zobacz także

Miejscami może spaść 35-50 mm deszczu. Podczas opadów będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/godz.

"Załamaniu pogody będzie towarzyszyć również obniżenie temperatury powietrza" – zwrócił uwagę ratownik dyżurny.

Zobacz także

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim od kilku tygodni była wyjątkowo słoneczna pogoda, która sprzyjała turystom. Na szlakach górskich było 15-20 proc. wędrujących więcej niż przed rokiem.

RadioZET.pl/ PAP