Zamknij

Pogodowy armagedon na północy Polski. Ulice zamieniły się w rwące potoki

05.07.2021 23:31

Gwałtowne burze przeszły nad północno-zachodnią częścią Polski. Strażacy interweniowali ponad 200 razy w związku z załamaniem pogody i intensywnymi opadami deszczu w Zachodniopomorskiem. Najwięcej zdarzeń było w Koszalinie - zalane zostały posesje, a ulice zamieniły się w rzeki.

ulewne deszcze
fot. Artur BARBAROWSKI/East News/Twitter.com/Wypadki i pożary w Zachodniopomorskiem

Burze nawiedziły w poniedziałek województwo zachodniopomorskie. Jak poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, do północy do godz. 20.30 zanotowano w województwie 203 zdarzenia atmosferyczne. Najgorzej było w Koszalinie - zarejestrowano ich 97. W Kołobrzegu – 27, Sławnie – 19, a w Szczecinie 14 - przekazał kpt. Kubiak.

Ulewne deszcze na północy kraju. Zalane podwórka, piwnice

Ulewny deszcz zaczął padać po południu. W Koszalinie skutki ulewy widoczne były m.in. w centrum miasta. Studzienki kanalizacji deszczowej nie były w stanie odebrać wody opadowej na ulicach: Połtawskiej, Drzymały, Konstytucji 3 Maja. Zalane zostały podwórka, piwnice. Woda wdarła się także do nielicznych lokali użytkowych.

Kpt. Kubiak podał, że przy usuwaniu skutków zdarzeń atmosferycznych w Zachodniopomorskiem zaangażowanych było 29 zastępów PSP i 56 zastępów OSP, łącznie blisko 400 osób.

W poniedziałek po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o przemieszczaniu się burz z południa na północ kraju. Burzom towarzyszą opady deszczu o natężeniu do 30 mm na godzinę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Twitter