Polski generał w strukturach dowódczych NATO. Duda: kluczowa funkcja

Redakcja
28.06.2018 11:10
Sławomir Wojciechowski
fot. STANISLAW KOWALCZUK

Generał Sławomir Wojciechowski wejdzie niedługo w struktury dowódcze NATO; stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego – zapowiedział w czwartek na Łotwie prezydent Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent podczas czwartkowej wizyty w bazie wojskowej Adażi na Łotwie powiedział, że „gen. Sławomir Wojciechowski niedługo wejdzie w struktury dowódcze NATO po to, aby zdobyć nowe umiejętności i nowe zdolności”. – Będzie pełnił jedną z absolutnie kluczowych funkcji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego regionu. Stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego – zapowiedział Andrzej Duda.

Generał Sławomir Wojciechowski w strukturach NATO 

Jak podkreślił, obecność żołnierzy Sojuszu Północnoatlantyckiego na Łotwie jest gwarantem bezpieczeństwa regionu.

Prezydent wyraził przekonanie, że w najbliższym czasie nie będzie konfliktu w naszym regionie. – Jestem przekonany, że wojny nie będzie, bo nikt nie odważy się podnieść ręki na wojska NATO, największego i najsilniejszego sojuszu militarnego na świecie – zaznaczył Andrzej Duda.

– Sojusz jest najpotężniejszy i najsilniejszy, bo potrafi się szybko adaptować do zmieniających się na świecie warunków. Sojusz jest najsilniejszy, bo spotykacie się państwo na takich misjach jak ta i służycie razem – żołnierze z różnych krajów Sojuszu – oświadczył prezydent. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/PAP/DG