Zamknij

Nowe fakty ws. martwego noworodka w toalecie. Matka usłyszała zarzuty

09.07.2019 18:01
Nowe fakty ws. martwego noworodka w toalecie. Matka usłyszała zarzuty
fot. emy.natto/Shutterstock

24-letnia matka noworodka, którego zwłoki znaleziono w czwartek w toalecie jednego z domów w miejscowości Gierałtowice, usłyszała zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Kobieta została aresztowana na okres 3 miesięcy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O tragedii pisaliśmy w czwartek. Ratownicy medyczni, którzy tego dnia zostali wezwani do jednego z domów w Gierałtowicach (województwo opolskie) w celu udzielenia pomocy kobiecie z niekontrolowanym krwotokiem, znaleźli zwłoki noworodka. Dziecko, jak wykazało śledztwo, utopiło się w muszli klozetowej. Taką informację przekazał telewizji Polsat News rzecznik prokuratury w Opolu, Stanisław Bar. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

Zobacz także

- Według wstępnych wyników sekcji zwłok, dziecko urodziło się żywe. Ważyło około 3 kilogramów - mówił w rozmowie z dziennikarzami polsatnews.pl Eugeniusz Węgrzyk, prokurator rejonowy.

Zobacz także

Kobieta nie przyznała się

24-letnia matka niemowlęcia została zatrzymana. Kobieta usłyszała już zarzut. Jak przekazał Polsat News prokurator Węgrzyk, "dotyczy on zabójstwa w zamiarze ewentualnym, polegający na tym, że bezpośrednio po porodzie kobieta pozostawiła dziecko i doszło do jego uduszenia poprzez utonięcie”.

Zobacz także

24-latka nie przyznała się i tłumaczyła, że nie wiedziała, iż jest w ciąży. Kobieta została osadzona w areszcie tymczasowym.

 

RadioZET.pl/Polsat News