Zamknij

Giertych: prawdziwa hekatomba. Śmiertelność w Polsce wzrosła o 7 procent

Redakcja
02.10.2017 18:52

Roman Giertych podzielił się na swoim facebookowym koncie refleksją na temat wzrostu śmiertelności w Polsce. Według danych GUS – jak pisze wicepremier – w pierwszym półroczu 2017 śmiertelność wzrosła o ponad 7 proc. w stosunku rocznym. To „prawdziwa hekatomba” – twierdzi Giertych.

Giertych: prawdziwa hekatomba. Śmiertelność w Polsce wzrosła o 7 procent
fot. Archiwum RadioZET.pl

 

W pierwszym półroczu 2017 według danych GUS śmiertelność wzrosła o ponad 7 proc. w stosunku rocznym. W obecnym roku w ciągu sześciu miesięcy zmarło o 14 000 więcej ludzi, niż rok temu. Powtórzę dla naszej kochanej opozycji. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy zmarło o 14 tysięcy więcej ludzi, niż rok temu. Czyli miesięcznie umiera o ponad 2000 ludzi więcej, niż rok temu. Czyli dziennie umiera ponad 75 osób więcej, niż rok temu. To najgorszy wynik w historii III RP. Cały zysk demograficzny z 500+ został zaprzepaszczony, gdyż więcej ludzi umarło, niż się urodziło. Co jest tego przyczyną? – pyta Giertych.

Obniżone nakłady na kardiologię

Od 1 stycznia 2017 NFZ znacząco obniżył nakłady na kardiologię. Na serce w Polsce (mocno zanieczyszczonej jeżeli chodzi o powietrze) umiera ponad połowa osób. Zamiast na kardiologię NFZ przeznaczył pieniądze na leki eksperymentalne, które są bardzo drogie, ale dla firm je produkujących pracował kiedyś b. zastępca min. Radziwiłła. Nadto NFZ od początku rządów PiS likwiduje szpitale prowadzone przez przedsiębiorców prywatnych na rzecz jednostek budżetowych, które zawsze są bardziej nieefektywne. Sieć szpitali, która została wprowadzona w dniu wczorajszym jeszcze ten problem pogłębi – czytamy na facebookowym profilu byłego szefa MON.

Nawrót socjalizmu w wydaniu PiS

Zdaniem byłego wicepremiera obecna sytuacja jest nawrotem socjalizmu w wydaniu rządzącej partii. – Opozycjo! Powtórzę jeszcze raz: w pierwszych 6 miesiącach 2017 roku zmarło o 14 000 osób więcej niż rok temu, miesięcznie ponad 2000, dziennie ponad 75. Co godzinę o trzech ludzi więcej umiera, niż rok temu! Dlaczego o tym nie bębnicie dzień i noc! Trzeba powstrzymać szaleństwo nawrotu socjalizmu w wydaniu PiS i Radziwiłła, gdyż cena jaką płacą ludzie za te bolszewickie pomysły jest ogromna – pisze Giertych.

Popierasz zakaz handlu w niedzielę? Weź udział w dyskusji w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Facebook/strz