Premier o mediach: „stronniczość” i „gigantyczne przegięcie”

Redakcja
25.01.2019 12:19
Premier o mediach: „stronniczość” i „gigantyczne przegięcie”
fot. East News

– W III RP mieliśmy do czynienia z „gigantycznym przegięciem” i stronniczością mediów w zupełnie innym kierunku niż ten, który reprezentuję – ocenił premier Mateusz Morawiecki. Tak w rozmowie z Wirtualną Polską premier odpowiada na zarzuty o propagowanie mowy nienawiści w TVP. Jednocześnie przyznał, że dziś… w zasadzie nie ogląda telewizji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Nie oglądam telewizji, więc żebym miał tutaj jakieś swoje własne, prywatne wyrobione zdanie, to musiałbym kilka czy kilkanaście programów obejrzeć […], ale muszę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, to moje własne poglądy, że w naszej III RP, w ostatnich 20-30 latach mieliśmy do czynienia z ogromnymi okresami, gigantycznym przegięciem, stronniczością mediów w zupełnie innym kierunku niż ten, który ja reprezentuję – stwierdził w rozmowie z WP.pl szef rządu.

To odpowiedź na krytykę, jaka spadła na Telewizję Polską po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Zobacz także

– Mam autentyczne przekonanie, jak oglądam niektóre programy w różnych stacjach prywatnych, nie oglądam ich za często na szczęście, ale jakieś kawałki mi ktoś od czasu do czasu pokazuje, to włos się na głowie jeży i propaganda Jerzego Urbana przypomina mi się w całej swojej krasie, czy całej swojej brzydocie – dodawał premier w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

TVP a mowa nienawiści

Krytyka pod adresem TVP nasiliła po emisji „Wiadomości” TVP1 14 stycznia br. W dniu śmierci Pawła Adamowicza w głównym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej ukazał się materiał poświęcony mowie nienawiści, w którym pokazano jedynie przykłady ze strony opozycji.

List otwarty do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego wzywający do odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa stacji wystosował wówczas lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Pod jego petycją podpisały się w internecie tysiące osób.

Zobacz także

Wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezesa TVP i jego zastępcy Macieja Staneckiego złożył też Kukiz'15. Oprócz tego do KRRiT wpłynęło kilkadziesiąt skarg indywidualnych.

Opozycja zarzuca też TVP propagowanie nienawiści wobec samego tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Podobne zarzuty wysunęła wobec publicznej telewizji żona zamordowanego prezydenta Gdańska – Magdalena.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/WP.pl/JŚ