Zamknij

Gigantyczny korek na autostradzie A2. Policja ewakuuje podróżnych z dziećmi

Redakcja
22.05.2018 15:44

Gigantyczny korek na autostradzie A2 w kierunku niemieckiej granicy. W pewnym momencie, po godz. 14, miał on już 40 kilometrów długości. Straż Graniczna apeluje o korzystanie z przejść granicznych w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą, a policjanci ewakuują kierowców i busy z dziećmi.

Gigantyczny korek na autostradzie A2. Policja ewakuuje podróżnych z dziećmi
fot. Twitter/ Kamil Lewera

Obecnie zator ma około 20 kilometrów i sięga aż do Rzepina. Dyżurny Centrum Zarządzania Autostradą A2 Świecko-Konin poinformował, że powodem utrudnień jest wzmożony ruch ciężarówek w kierunku naszych zachodnich sąsiadów.

Korek na A2

Zwiększony ruch tirów rozpoczął się w poniedziałek po godz. 21, kiedy przestał obowiązywać zakaz ruchu ciężarówek w Niemczech i nasilił się jeszcze we wtorek rano. Ruch w przeciwnym kierunku, czyli z Niemiec do Poznania i Warszawy, odbywa się bez zakłóceń. Na autostradzie policjanci ewakuują już niektórych kierowców i busy, którymi jechały dzieci.

Policja ewakuuje dzieci

Przebieg zdarzeń zmienia się z każdą godziną. – Sytuacja na autostradzie ma wpływ na płynność ruchu na innych drogach prowadzących do granicy. Kierowcy, chcąc ominąć korek na A2, zjeżdżają właśnie na nie – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Słubicach Magdalena Jankowska w rozmowie z PAP.

RadioZET.pl/PAP/strz