Zamknij

Gimnazjaliści z Lęborka nagrali jak zabijają kota

Redakcja
08.05.2017 20:07
Gimnazjaliści z Lęborka nagrali jak zabijają kota
fot. screen "Uwaga" TVN, 06/05/17

Do sieci trafił film dwóch uczniów Katolickiego Gimnazjum w Lęborku, którzy nagrali jak mordują kota. Dyrekcja szkoły zajęła się sprawą dopiero wtedy, gdy placówkę odwiedzili reporterzy „Uwagi” TVN.

O bestialskim mordzie zwierzęcia, który wydarzył się w Lęborku, wolontariusze poinformowali reporterów „Uwagi” TVN. Młodzi ludzie wystąpili z zasłoniętymi twarzami w obawie przed zemstą ze strony oprawców. W ciągu jednej godziny udało im się ustalić, kto jest autorem przerażającego nagrania. – To zachowanie... nie jestem w stanie go wytłumaczyć w żaden sposób – mówi dziennikarce „Uwagi” ksiądz Dariusz Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Lęborku.

Brak reakcji

Dyrektor placówki twierdzi, że przez dwa tygodnie nie dotarły do niego doniesienia o tym, czego dopuścili się uczniowie jego szkoły. – Zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia, to był Wielki Wtorek, koniec zajęć jest w środę. Następnie była przerwa świąteczna i przerwa z racji egzaminów gimnazjalnych – wyjaśniał ksiądz, dodając, że jest w planach zorganizowanie apelu w tej sprawie.

 Demoralizujące milczenie

– Brak reakcji w tej sprawie działa na uczniów demoralizująco – pouczała reporterka „Uwagi”. W kuratorium tłumaczono, że o sprawie dowiedzieli się dopiero po obejrzeniu materiału w telewizji. Jedna z uczennic anonimowo powiedziała, że sprawa została „jakby utajniona” ze względu na to, że wszystko działo się poza terenem szkoły.

RadioZET.pl/Uwaga TVN/strz