Zamknij

Dziewczynka na wózku inwalidzkim wpadła do kanału. Uratował ją żeglarz

28.09.2020 22:53
dziewczynka na wózku wpadło do kanału
fot. PIOTR PLACZKOWSKI /REPORTER

8-lenia dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim wpadła w poniedziałek do Kanału Łuczańskiego w Giżycku (warmińsko-mazurskie). Dziecko wydostał z wody i przeprowadził reanimację żeglarz, który przepływał kanałem - podała PAP policja.

Giżycko. Z pierwszych ustaleń wynika, że 40-letnia kobieta spacerowała wzdłuż Kanału Łuczańskiego ścieżką wraz ze swą 8-letnią córką poruszającą się na wózku inwalidzkim. Miała też pod opieką psa.

Z relacji kobiety wynika, że gdy odwróciła się na chwilę w drugą stronę, wózek z dzieckiem zsunął się do wody. Dziewczyna była przypięta pasami do wózka, a matka prawdopodobnie nie przyblokowała go hamulcem.

Giżycko. 8-latka na wózku inwalidzkim wpadła do Kanału Łuczańskiego. Uratował ją żeglarz

Kobieta zaczęła wzywać pomocy, a jej krzyki usłyszał żeglarz, który w tym momencie przepływał na łódce typu houseboat Kanałem Łuczańskim. To on wydobył dziecko z wody i podjął jako pierwszy reanimację. Prowadził ją do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Zobacz także

Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 8-latkę do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Zobacz także

Matka została przesłuchana; w chwili wypadku była trzeźwa - podała giżycka policja.

RadioZET.pl/ PAP