Zamknij

Przyjechała samochodem pijana. Zadzwonił na policję, by donieść na córkę

24.10.2021 15:05
badanie alkomatem
fot. Lukasz Solski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Giżycka otrzymali nietypowe zgłoszenie. Zadzwonił do nich zatroskany o "życie córki oraz innych osób" 58-latek. Doniósł na 33-latkę, która miała kierować autem pod wpływem alkoholu.

Mieszkaniec Giżycka zawiadomił policję, że jego córka prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, licząc się z odpowiedzialnością karną 33-latki, postanowił powiadomić służby o jej zachowaniu. Policjanci otrzymali zgłoszenie w czwartek (21.10.2021 r.) tuż przed godz. 22:00. Na miejsce pojechał patrol.

Giżycko. Zadzwonił na policję, by donieść na córkę

Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej ojciec kilka razy kontaktował się z 33-latką. Za pierwszym razem oświadczyła, że właśnie wraca do domu. Kilkanaście minut później powiedziała, że jest już w Giżycku, a ojca zaniepokoiła jej bełkotliwa mowa. "Po pewnym czasie córka ponownie zadzwoniła do ojca i poprosiła o zrobienie herbaty" - poinformowała KPP w Giżycku.

Gdy mężczyzna wyszedł na parking, zauważył nieopodal pod sklepem zaparkowane auto córki. Kiedy podszedł do auta, zobaczył, że córka siedzi za kierownicą, a gdy otworzył drzwi, wyczuł od niej woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął ją z auta i skierował się z nią do domu, gdzie nakazał, zadzwonić na policję i przyznać się do jazdy w stanie nietrzeźwości.

KPP w Giżycku

Mężczyzna zeznał, że do momentu pojawienia się patrolu, miał córkę na oku, a ta nie piła już więcej alkoholu. 33-latka kilka razy zmieniała wersję wydarzeń, mówiąc m.in., że alkohol wypiła po przybyciu do domu. Odmówiła także poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Ostatecznie okazało się, że miała ponad 1,5 promila.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkance Giżycka grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata oraz dotkliwa kara finansowa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP w Giżycku