Wycieczka odwołana, rodzice bez pieniędzy. Skandal w Giżycku

Redakcja
08.08.2018 21:29
wakacje
fot. Pixabay

To miała być niezapomniana wakacyjna podróż. Dzieci żołnierzy z Giżycka i okolic od początku wakacji oczekiwały na wycieczkę do Hiszpanii. Do wyjazdu nie doszło, mimo że rodzice zapłacili za podróż. Poszkodowane jest około 150 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje TVN24, 22 sierpnia dzieci miały wyjechać na kolonie do Hiszpanii. Matka jednej z dziewczynek twierdzi, że jej córka o odwołaniu wakacyjnej wycieczki dowiedziała się od swojej koleżanki dzień przed wyjazdem. 

– Potraktowałam to kompletnie jako żart – mówi Małgorzata Chocian-Baranowska. 

Odwołano wycieczkę do Hiszpanii i Bułgarii

Pośrednikiem organizatora wycieczki miał być pracownik cywilny klubu garnizonowego 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W dniu wyjazdu telefony klubu milczały. – Później oddzwoniła do mnie pani kierownik i powiedziała, że wyjazd jest odwołany – dodaje matka dziewczynki, która miała jechać do Hiszpanii. 

Zobacz także

Koszt podróży do Hiszpanii opiewał na kwotę 1300 złotych. Poszkodowani rodzice postanowili zgłosić sprawę na policję. Funkcjonariusze rozpoczęli przesłuchania. Wojsko wydało oświadczenie w sprawie odwołanych wycieczek.

„15 Giżycka Brygada Zmechanizowana jest także stroną poszkodowaną, nie tylko ze względu na możliwość utraty dobrego wizerunku, ale przede wszystkim z powodu poszkodowanych żołnierzy Brygady i ich dzieci, które miały wziąć udział w tej formie wypoczynku” – napisano.

RadioZET.pl/TVN24/DG