Zamknij

Glapiński chce rozmawiać z prezydentem o wynagrodzeniach w NBP. "Na pewno taka rozmowa jest potrzebna"

Redakcja
06.02.2019 20:51
Glapiński chce rozmawiać z prezydentem o wynagrodzeniach w NBP. "Na pewno taka rozmowa jest potrzebna"
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East news

Na pewno jest potrzebna rozmowa z prezydentem na temat ustawy o Narodowym Banku Polskim, między innymi ujawniającej zarobki kadry kierowniczej banku - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Dopóki jestem prezesem banku nikt nie naruszy niezależności NBP - dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Co do ustawy nie będę komentował ustawy, która jeszcze nie jest ustawą, bo musi być jeszcze formalnie przez Sejm przegłosowana z tą jedną poprawką, pomyłką legislacyjną i podpisana przez prezydenta. Jeszcze nie rozmawiałem z prezydentem, nie wiem, jaką opinię ma na ten temat, w najbliższym czasie będę rozmawiał - powiedział na środowej konferencji po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej szef NBP pytany o to, czy będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą na temat ustawy o NBP.

"Prezydent na pewno chciałby dowiedzieć się czegoś więcej"

Dodał, że "na pewno taka rozmowa jest potrzebna".

Zobacz także

- Prezydent na pewno chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o tym jak ustawa wpłynie na prace banku, co o tym myślimy - ocenił Glapiński.

Zobacz także

- Dopóki jestem prezesem (NBP –red.), jeszcze trzy lata, to na pewno nikt nie naruszy niezależności banku centralnego i nie pozwolimy sobie tutaj tej nienaruszalności naruszać, łącznie z całą RPP i zarządem - podkreślił prezes NBP.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ