Zamknij

Prezes NBP potwierdza: byłem na spotkaniu z Czarneckim i Chrzanowskim

Redakcja
16.11.2018 21:43
Prezes NBP potwierdza: byłem na spotkaniu z Czarneckim i Chrzanowskim
fot. G.Bukala/REPORTER/East News

Prezes NBP Adam Glapiński potwierdził w piątkowej rozmowie z dziennikarzami, że brał udział w spotkaniu z Leszkiem Czarneckim i byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim. Nazywa je „krótkim” i „kurtuazyjnym”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezes NBP o to, czy brał udział w spotkaniu z Leszkiem Czarneckim i ówczesnym prezesem KNF Markiem Chrzanowskim już po nagraniu rozmowy bankiera z Chrzanowskim, został zapytany w piątek w Jasionce.

Zobacz także

 - Nie pamiętam dobrze tych dat, bo tu w ogóle mówi się o jakimś momencie sprzed sześciu miesięcy chyba, czy siedmiu. Było jedno takie spotkanie i może ono było właśnie wtedy. Było takie krótkie spotkanie kurtuazyjne ze świadkami w gronie kilku osób z notatką w ramach wszystkich procedur, na którym - o ile pamiętam - to pan Czarnecki przedstawił swoje zobowiązania wobec swojego banku w ramach porozumienia, które zawarli z KNF. Taki sukces, takie uwieńczenie długich negocjacji i rozmów. Normalna, naturalna rzecz - powiedział Glapiński.

Pytany, czy bierze pod uwagę, że ono również mogło zostać nagrywane, szef NBP odparł, że jest to bardzo możliwe.

- Z tego co słyszę przynajmniej od takiego adwokata, to być może (Czarnecki) wszystko w ogóle nagrywał, może także swoją żonę Jolantę Pieńkowską. Jest bardzo możliwe, że i tę rozmowę nagrywał.

Zobacz także

Adam Glapiński podkreślił jednak, że on sam nie ma nic do ukrycia.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

C